En İyi Lavabo Açıcı

Alotesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Lavabo açıcılar hemen hemen her markette bulabileceğimiz kimyasal maddelerdir. Ucuz fiyatlarda bulunan bu ürünler nasıl kullanılır? Nerelerde kullanılmaz?

En İyi Lavabo Açıcı Hangisidir?

Lavabo tıkanıklığı sık sık karşılaştığımız durumlardan biridir. Özellikle zamansız meydana gelen tıkanıklık ciddi can sıkıntılarına sebep olur. Bu durumla karşılaşır karşılaşmaz, “tıkanmış lavaboyu ne açar?” sorusunu sorarız.

Bu sorunu evde kendi imkanlarımızla çözebileceğimiz gibi, marketlerde satılan lavabo tıkanıklığını açmak için özel olarak üretilmiş kimyasallarla da çözebiliriz.

Lavabo açmak için pratik bilgiler olarak sunabileceğimiz yöntemler: karbonat ve sirke ile lavabo açma,  tuz ve sirke ile lavabo açma, askı ve ya tel ile lavabo açma son olarak kimyasalla lavabo açma yöntemi.

Lavabo aç çeşitleri nelerdir?

  • Toz lavabo açıcılar,
  • Sıvı veya jel lavabo açıcılar,
  • Kapsül şeklinde lavabo açıcılar,
  • Asit bazlı lavabo açıcılar

Toz veya kapsül olan lavabo açıcıların kimyasal bileşenleri aynıdır. Sodyum bikarbonat etken madde olarak rol oynar. Farklı şekillerde olması sadece kullanım açısından farklılık gösterirler. Sıvı veya jel lavabo açıcı  genellik gıda atıkları için daha kullanışlıdır. Kimyasal bileşeni yağ çözücü olduğu için mutfak lavabolarında kullanımı daha uygundur.

Asit bazlı lavabo açıcılar arasında en çok bilineni kostiktir. Kostik içindeki asit su ile reaksiyona girerek ısınır ve bu ısı ile tıkanıklığa sebep olan cisimleri eritir.

En İyi Marka Lavabo Açıcı

Bilindik markalar daha iyidir denemez. Sonuç itibariyle içindeki bileşen, bütün kimyasal lavabo açıcılar için aynıdır. Bugün en çok kullanılan markalardan biri olan Mr Muscle ile dışarıda kilo ile satılanlar arasında pek fark yoktur.

“Pahalı olan ürün daha iyi lavabo açar” şeklinde bir düşünce yanlış olur.

Gider Tıkanıklıkları Açmak İçin

Asit bazlı kimyasal lavabo açıcıların sık kullanılımı tesisatta farklı sorunlara sebep olabilir. Kullanılan kimyasal zamanla pimaş borularının ek yerlerinde contalara zarar vererek su kaçaklarına sebep olabilir. Ayrıca çok sık kullanılması durumunda, pimaş borularını tamamen büzüştürerek kullanılamaz hale getirebilir. Böyle bir durum olduğu  zaman pimaş borusunun tamamen değişmesinden başka seçenek kalmaz. Bu durumda size ekstra masraf ve ev içinde tadilat olmasına neden olur.

 

İçeriği faydalı buldunuz mu?
9.8 / 10
Birçok kişi bu içeriği faydalı buldu

Soru veya görüş bildirin

Soru ve görüşler

Ara