Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Alotesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

En can sıkıcı sorular arasında arasında gelen tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Pek çok kişiyi canından bezdirir bir hale getirmiş olabilir. Ev sakinleri bu ani ve can sıkıcı durumu önlemek için tuvalet tıkanıklığı açma uygulamaları yapmak isteyebilirler. Bu noktada da bir takım yöntemler dikkat çekmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır?

Sifon çekildikten sonra haznedeki suyun klozete akması ile beraber klozetten söz konusu suyun deliğe gitmemesi ya da bir müddet sonra giden suyun geri gelmesi durumları tuvalet tıkanıklığı işaretidir. Bu nedenle de sorunu iyi analiz etmek gerekir. Eğer su hızlı bir biçimde geri geliyor ise tıkanıklık çok yakın bir yerdedir. Eğer su daha geç ve yavaş olarak dışarı geliyor ise tıkanıklık daha derinlerde olabilir.

Tıkanık Tuvalet Açma İşlemleri;

Her ev sakini ya da iş yerini sahibi için bulunulan ortamın en iyi şekilde tüm doğru şartları sağlaması gerekir. Tuvalet tıkanıklığı elbette ki kötü bir durumdur ve tıkanan tuvalet nasıl açılır sorusu ile ev ya da iş yeri yeniden eski güzel günlerine dönme fırsatı yakalar. Bu noktada ise tuvalet tıkanıklığını ne açar aşamasında şu noktalara dikkat edilmelidir;

– Tuvalet pompası kullanılabilir. Tuvalette su olması bu tür aletlerin çalışması için gereklidir.

– Tıkanıklığın yerini tespit etmek adına ince tel bir malzemeyi ucuna da bir parça bez bağlayarak klozetin içine göndermek mümkündür.

– Eğer tuvalet tıkanması sorununu doğal yöntemler ile aşmak isterseniz de 1 çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke ile sıcak su hazırlanmalıdır. Bu karışım klozete dökülür. 2-3 saat içinde net bir sonuç alınır. Elbette ki bu karışım sadece organik maddeleri eritecektir.

– Eğer siz de tıkanan klozet nasıl açılır sorusuna cevap arıyor iseniz kimyasal açıcılar da kullanılabilir.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar;

 •  Eldiven giyip kolları kapalı tutmak tuvalet açıcı kullanırken şarttır
 •  Kişilerin “tıkalı tuvalet nasıl açılır” sorusuna verdikleri cevaplar da bu yöntemlerin hayata geçmesi ile ilgilidir. Ancak sert ve kaba cisimlerin tıkanıklık yaratmasına karşın hiçbir yöntem kullanılamazken profesyonel ekipler bu sorunu çözecektir.
 •  Tuvalete çocuk bezi, ped ya da farklı maddeler atılmamalıdır.
 • Tuvalet tıkanıklığını açmak için zorlamalardan kaçınmak şarttır. Bu nedenle de hem borulara zarar vermemek için, hem de daha uzun süreli kullanımlar için tüm bu ekipmanlardan ve profesyonel ekiplerden fayda sağlanabilir.
İçeriği faydalı buldunuz mu?
9.9 / 10
Birçok kişi bu içeriği faydalı buldu

Soru ve görüşler (1)

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? hakkında yorumlar
 • 7 sene önce

  Tıkanıklık açma için nasıl yöntemleri kullanıyorsunuz. Merak ettiğim şey, tıkalı lavabo açma ile tuvalet tıkanıklığı açma için aynı cihazı mı kullanıyorsunuz. Yada pimaş tıkanıklığı ile gider tıkanıklığı için aynı cihaz mı kullanılıyor?

  Yanıtla -
 • Soru veya görüş bildirin

  Soru ve görüşler

  Ara