Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Alotesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Evlerin temiz tutulması, her türlü huzurlu ve rahat bir ev ortamının sağlanması noktasında bir takım konular öne çıkarken, banyo ve tuvaletlerin durumu da bu noktada dikkat çekmektedir. Özellikle de gider tıkanıklıklarında akla gelen ilk soru tıkalı banyo gideri nasıl açılır? sorusu olacaktır. Doğru çözümlerin sunulması ile banyolar ve tuvaletler rahatlayacak, kötü koku oluşumları ya da benzer sorunları oluşmayacaktır. Bu noktada ise banyo gideri açma işlemleri dikkat çeker.

Banyo Gideri Açma

Tıkalı banyo gideri açma konusunda çeşitli yöntemler ve fikirler elbette ki öne çıkarken, en çok da bu sorunun nedenlerine inilerek kökünden çözüm üretmek dikkat çekmektedir. Suyun bir türlü akmadığı, akıntının gitmediği banyo giderlerindeki tıkanıklıklar pisliğe yol açar. Bunun en büyük nedeni ise sabunlardır.

Çünkü sabunlar bir çeşit yağ gibi görülebilir. Ancak banyolarda temizlik için de sabun şarttır. Bu noktada da bir takım sıkıntılar doğabilir. Hele ki yer süzgeci ya da filtre gibi önleyiciler yoksa giderler tıkanacaktır.

Banyo Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Ev ya da iş yerlerinde büyük bir sıkıntı olarak görülebilen banyo gideri tıkanıklığı şu yollar ile açılabilir;

– Sıcak su dökülür. Yağ gibi birikintiler sıcak su ile bir miktar gevşer ve çözülür. En nihayetinde söz konusu tıkanıklık açılır, gider ferahlar.

– Evinizdeki tel askılardan birini düzleyerek gidere sokacak şekle getirin. Böylelikle tıkanan banyo gideri nasıl açılır sorusuna yanıt bulmak kolaylaşır. Ucunun kanca gibi yapıldığı tel ile gider içinden kıllar, saçlar çıkarılabilir. Tıkanıklığın sebebi her ne ise bu şekilde görülür.

– Sıcak su ve karbonat ile gider ve çevresi yıkanır. Bu şekilde hem temizlik sağlanır, hem de tıkalı banyo gideri nasıl açılır sorusuna doğru bir yanıt verilir.

– Eğer tüm bu atılan adımlar iyi bir sonuç vermezse banyo gideri tıkanıklığı açma konusunda kimyasal ürünler kullanılabilir. Ya da bir ekip çağrılarak en iyi hamlelerin ne olacağı ile ilgili bilgi alınabilir ve bu hamlelerin ekip tarafından uygulanması sağlanabilir.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
9.8 / 10
Birçok kişi bu içeriği faydalı buldu

Soru ve görüşler (1)

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? hakkında yorumlar
  • 7 sene önce

    tıkanıklık açma 99 tl yazan siteler var, siz kaça açıyorsunuz. gider açma ve lavabo tıkanıklığı açma da aynı fiyatlarda mıdır. yoksa sadece pimaş açma fiyatları mı bunlar? şimdiden teşekkür ederim

    Yanıtla -
  • Soru veya görüş bildirin

    Soru ve görüşler

    Ara